Mit ne tegyél egy bőr gyerekcipővel?
Szeretnénk extra tartósnak tudni a drága gyerekcipőt. Ezért azonban tenni is kell.
Azt már a bőr gyerekcipő ápolási tanácsokban leírtuk, hogy mit kell tenni, és mivel lehet ápolni a lábbeliket, most pedig leírjuk azt, hogy mit NE tegyél vele.
-
A legfontosabb intelem: Ne mosd ki mosógépben! Meglepő, de igen gyakori probléma. Ilyenkor a cipőben lévő ragasztás meggyengül, elenged. A bőr durva lesz és deformálódik. Természetesen az ilyen tisztítási mód választása azonnali garancia vesztéssel is jár.
-
Ne szárítsd közvetlen hőforrás közelében, tehát radiátoron se! Ebben az esetben is megkeményedik a bőr, és kényelmetlenné válik a cipő viselése. Akkor hogyan is szárítsuk ki a vizes cipőt? Szabad levegőn. Legyen meleg( szobahőmérséklet) és tudja körbejárni a levegő. ( ne a szekrénybe zárva)
-
Türelmesen várjuk ki, amíg a cipő teljesen megszárad, mert ha nem hagyunk időt neki a szellőzésre, a cipő viselése egészségtelenné válik. Akár felütheti fejét a lábgomba is. Segíthetjük a száradást, ha papírral tömjük ki a cipőt, ami szívja a nedvességet. ezt cseréljük ki párszor benne, ha jobban átázott cipőről van szó.
-
Ne csúszdázz a legújabb cipődben, ha szeretnéd még sokáig élvezni. A csúszda ugyanis nem barátja a gumitalpú gyerekcipőnek. A sarok szó szerint leradírozódik!
-
A bőr gyerekcipő nem sportcipő. Utcai viseletre szánták. Szabadidős tevékenységhez válassz ahhoz illő lábbelit. (futballozáshoz foci cipő, motorozáshoz legalább egy orrvédő használata javasolt)
-
Szavatossági esemény bekövetkeztekor ne kíséreld meg otthon gyorsan megjavítani a cipőt, mert az további károsodáshoz, állapot romláshoz, és szavatossági jog vesztéshez vezet. Mindenképp vedd fel a kapcsolatot a forgalmazóval.
-
Ha már nem garanciás a cipő és mondjuk levált a talpa, ne ragaszd meg pillanat ragasztóval! A pillanatragasztó ha megszárad merev, és a cipő rugalmasságát veszti, majd további talp károsodáshoz , akár töréshez vezet.
A leggyakrabban előforduló problémákra remélem sikerült összegyűjtenem az intelmeket.